Новини

Чавдар бележи в 80-мин. за равенството 1:1 срещу Етър

“Етър” не успя да победи като домакин “Чавдар” Етрополе, завършвайки 1:1 в мач от 22-я кръг на Западната “Б” група. След изпуснатата победа положението на “виолетовите” се утежнява, тъй като е твърде вероятно след изиграването на другите мачове тимът да се смъкне до дъното на класирането. Десетина минути не стигнаха на етърци да запазят преднината си, постигната през първото полувреме. Двубоят започна с по-добра игра на гостите от Етрополе, като на два пъти се наложи Венци Димитров да избива в корнер коварни удари от фалове, вторият от които от около 40 метра. Постепенно домакините започнаха да стоят по добре на терена и след 20-та минута взеха инициативата и създадоха няколко опасности пред вратата на “Чавдар”. news-1

В 23-та минута бе най-спорното положение в мача. Йордан Петров нахлу с топката в наказателното поле, но бе спънат от противников защитник. Съдията реши да се застрахова и отсъди пряк свободен вместо дузпа, въпреки протестите на играчите във виолетово. На записите от мача обаче се вижда, че нарушението е на границата на наказателното. Великотърновци продължиха с добрата си игра и в 28-та минута Аврионов откри резултата. Капитанът Генов центрира към Копаранов, който отправи с глава презицен удар в долния десен ъгъл. Вратарят Кръстев изби с мъка, но най-близо до топката се оказа Аврионов, който не сгреши отблизо - 1:0. При този резултат завърши и полувремето.

В първите 15 минути на втората част липсваха сериозни опасности, като играта бе равностойна. В 61-та обаче гостите можеха да изравнят, след като Николов получи хубав пас около точката на дузпата, но ударът му мина встрани. “Етър” отговори с чудесно извеждащо подаване на Петров към Тодорин Димитров в 69-та минута. Нападателят имаше време да си нагласи топката, но силният му шут нацели лявата греда. В следващата си атака домакините отново можеха да удвоят, но защитник изби топката с глава пред голлинията миг преди да бъде засечена от играч във виолетово. В тази част на двубоя “Етър” владееше ситуацията, а гостите се опитваха да изравнят, но не достигаха до опасни положения. Тук може да разгледате играчите и ръководството на отбора. В 79-та минута обаче великотърновци им услужиха след грешка в изнасянето и резултатът бе изравнен. Копаранов даде грешен пас в половината на “Етър”, след който последва пробив отляво на играч на “Чавдар”. Той центрира добре и непокритият Крачанов бе точен с глава от десетина метра. Така във втори пореден мач играчите във виолетово сами си загубиха заслужените точки. Надеждите за победа в следващия кръг са почти никакви, тъй като предстои гостуване на устремилия се към бараж за “А” група тим на “Спортист” Своге.

Републиканско или не ?! - ДЮШ

На 25 април , събота ще стане ясна на два отбора на Чавдар в юношеските групи . Шанс при победи да се класират на републиканско първенство имат юноши младша възраст (род. 1992г.) - водена от Денислав Йорданов - Бадема и деца (род.1994г.) II-група водени от Николай Николов . Първо играят младшата от 10:30ч. срещу отбора на Левски Елин Пелин . Децата от втората група пък играят от 14:00ч. срещу отбора на Спартак Самоков . newsh-diush Всички мачове са на ст.„Чавдар" , в Етрополе . В Събота ще се изиграе и още един мач веднага след юноши младша възраст , той е на деца (род.1994г.) I-група водени от Валери Начков срещу Левски Елин Пелин . Да пожелаем успех на талантливите деца от футболната академия Чавдар Етрополе !

Марек не можа да отмъкне 1 точка от Чавдар

Заслужена победа за Чавдар с минималното 1:0 . През целия мач Чавдар , бе по силния на терена и заслужено победи , но отново проблемът беше че няма човек който да вкара топката в мрежата на противника . Марек имаха 2-3 добри положения през целия мач , но все не им достигаше късмет за да вкарат . С доста накъсана игра бе този мач , определено съдията даде едно рамо на Марек , с много пропуски от страна на Чавдар , дойде и радостния момент в мача когато при едно центриране в 80 минута , при един свободен удар от фаул топката попадна в мрежата на Марек . Така Чавдар има шансове за бараж за влизане в "А" ПФГ , но е прекалено рано да говорим за това . През цялото време на мача валеше дъжд , но това не попречи на нашите момчета да вземат трите точки . Краен резултат : Чавдар - Марек 1:0 - г.м. - Христо Марков

Чавдар - Рилецо 1:1

Отборът на Рилски Спортист ( Самоков ) , открадна 1 точка от Етрополе . Мача беше доста равностоен , играта през първото полувреме не задоволи , 1500 зрители дошли на Стадион Чавдар , с много малко атаки към двете врати , игра в центъра на терена така и завърши 0:0 първото полувреме . Второто полувреме започна по същия начин и в 55 минута старши треньора на Чавдар Стойчо Стоев , извърши смяна като изкара Ерик и вкара Георги Пашов , който с първото докосване на топката в 56 минута при едно подаване , той излъга вратаря и от много малък ъгъл вкара топката за 1:0 , в 77 минута дойде и тъжния момент за Чавдар , като Антон Петров получи втори жълт картон и при изпълнението на фала Иван Иванов от гостите засече топката с глава и направи резултата 1:1 . Последва натиск на Чавдар , но треньора извади Веселин Георгиев и на негово място 2.Кирил Чобанов , за да може защитата на Чавдар да се справя с атаките на Рилецо , атаките на Чавдар не спираха , но късмета беше на друга страна и така завърши мача . Чавдар - Рилски Спортист 1:1

Интерес към футболисти на Чавдар Етрополе

Отборът на Славия следи двама футболисти на втородивизионния Чавдар (Етрополе). Старши треньорът на "белите" Стевица Кузмановски вчера изгледа от трибуните победата на тима над Академик (София) в мача от 26-ия кръг на Западната "Б" група. Славия има интерес към голмайстора на етрополци Евгени Игнатов и към левия защитник Калин Щърков. 20-годишният Игнатов, който е юноша на ЦСКА, отбеляза две попадения за успеха с 3:0 над столичани. Крилото прави втори силен сезон в Чавдар и вече има 21 гола в 50 шампионатни мача. Той и 25-годишния Калин Щърков, който пък е юноша на Левски, сформират силен тандем в лявата зона на тима от Етрополе и са в основата на успехите на отбора. Игнатов, към когото проявяват интерес и от Локомотив (Мездра) и Миньор (Перник), е следен от столичния Славия още от миналата пролет. От Щърков през зимата пък се интересуваше Черно море. На двубоя с Академик вчера присъстваха представители на ЦСКА, както и помощник-треньорът на младежкия национален отбор Ангел Славков, който гледа нападателя на Чавдар (Етрополе) Христо Крачанов.

Дерби ?

Дерби ? Ако това беше дерби от кръга , просто незнам . Чавдар заслужено победи с 2:0 . Още в самото начало на мача при един пряк свободен удар изпълнен от Бамзи , Пилето ( Веселин Георгиев ) , засече топката и тя влезе в мрежата на Монтана . Така и завърши първото полувреме с тотално надиграване от страна на Чавдар . 1:0 второто полувреме беше доста интересно , като Монтана нямаха нито една опасна атака към нашата врата , а Чавдар не спираше да атакува противника . Феновете на монтана скандираха Своге , Своге , което учуди нашите фенове , и към самия край на мача 80 - та минута , феновете на Монтана прибраха знамената си и с високи гласове псуваха свойте играчи и цитирам с точност : "Ще играете без публика , Да ви е*а майката ... " , те дори не дочакаха последния съдииски сигнал , още преди това напуснаха стадиона . В 85 - та минута на мача при една атака в дясно от вратата на монтана , при един добър пас на футболист от Чавдар , Христо Марков засече топката и с прекрасен техничен удар на цели гредата , която само не падна . Така и дойде края на мача след много пропуски от страна на Чавдар , в продължението (+3) мин. 92 минута същата ситуация , атака от дясно подаване към Марков , но този път той не сгреши и прати Монтана на полето за царевица ... Така завърши мача Чавдар - Монтана 2:0 .